Рейтинг@Mail.ru

Світлодіодний дюралайт

01.03.2012 11:00

Світлодіодний дюралайт. Ідеальний матеріал в руках дизайнера.

Світлодіодний дюралайт  (Led Duralight, Led Rope, Flexilight)  – це гнучкий світловий провід з литого пластика (ПВХ), усередині якого розміщені світлодіоди. Назва даного матеріалу походить від продукту гонконзької компанії NEO-NEON. Саме вона вперше представила на ринку матеріал під торгівельною маркою DURALIGHT. Світлодіодний дюралайт відносно новий матеріал при, виробництві якого врахований досвід експлуатації його попередників – «Роуплайта» та «Флексілайта». Сьогодні  дюралайт  є одним з найпопулярніших матеріалів серед дизайнерів і  використовується ними для прикраси і освітлення будь-яких приміщень і фасадів будівель, створення рекламних композицій, вивісок і написів.

Причиною такої популярності дюралайта є його конструкція та технічні характеристики. Дюралайт складається зі світлового шнура (трубки), що частіше всього виготовляється з ПВХ, і лампочок або світлодіодів, що знаходяться усередині нього. До достоїнств дюралайта можна віднести його механічну міцність, ударостійкість, водонепроникність, а також хорошу гнучкість, що дозволяє придавати йому будь-які форми. Світлодіодний дюралайт також є відмінною заміною неоновим трубкам.

Світлодіод або звичайна лампочка?

Сьогодні на полицях магазинів все ще можна зустріти дюралайт, в якому в якості джерела світла використовуються лампи розжарювання. Проте такий дюралайт має ряд недоліків, які з успіхом були усунені в його наступнику. По-перше, світлодіодний дюралайт при збільшеній яскравості споживає майже в 20 разів менше електроенергії. По-друге, дюралайт з використанням діодів має великий ресурс роботи – до 100 тис. годин проти 25 тис. годин у лампового попередника. По-третє, світлодіодний дюралайт стійкіший до механічних навантажень, вигинів та менше гріється. Він надійніший і витримує температуру довколишнього повітря до – 30°С. При цьому світлодіодний дюралайт повністю герметичний, а значить, може застосовуватися на вулиці в будь-яку погоду. Термін служби світлодіодного дюралайта досягає 12 років. Він світить яскраво і насичено. Також світлодіодний дріт відрізняється чистотою і насиченістю кольору, на відміну від ламп розжарювання, які завжди дають жовтий відтінок. Варто також відзначити, що світлодіоди практично не виділяють тепло, що робить їх роботу безпечною. Світлодіодний шнур легко підключається до мережі за допомогою спеціального мережевого шнура з випрямлячем струму, а кріплення до поверхні здійснюється пластиковими тримачами-кліпсами. Окрім звичайного круглого, на ринку також можна зустріти плоский (прямокутний) світлодіодний дюралайт, який створений для лінійного підсвічування будівель, мостів, споруд. Він не перекручується, легко і рівно лягає по прямих лініях, і тому дуже зручний для контурного підсвічування великих об'єктів.

Всі кольори веселки в довільному порядку

Дюралайт має декілька модифікацій свічення: фіксинг, чейзинг, хамелеон, мультичейзинг. Фіксинг працює в режимі безперервного свічення лампочок. Чейзінг, мультичейзинг і хамелеон - в режимах всілякої светодинамики (у комплекті з контроллером). Також за допомогою контроллера можна задати будь-які режими свічення: мигання, хвиля, що біжить, переливання та інше. Колірна гамма світлодіодного дюралайта: однокольоровий: червоний, зелений, жовтий, синій, безбарвний; двокольоровий: червоно-зелений, синє-жовтий, червоно-жовтий та трикольоровий – червоно-синє-зелений.